Leden 2010

Pohádková noc a den

V podvečer dne 28. ledna se v DDM Sluníčko Týniště nad Orlicí sešlo 16 dětí na tradiční pololetní Pohádkové noci a dni. Když jsme se zabydleli a seznámili, dozvěděli jsme se, že naším hlavním úkolem bude splnit všechny pohádkové úkoly, které si pro nás připravil zlomyslný skřítek Trčka. Skryl je před námi do kouzelné krabice a začaroval je do pohádkových předmětů. Protože má rád, když se někomu něco nedaří, snažil se nám navíc naši práci všelijak znemožnit. Nakonec se nám však podařilo poznat úplně všechny rekvizity a splnit všechny zapeklité úkoly a skřítek Trčka musel uznat, že jsme opravdoví pohádkoví odborníci a že si na nás jenom tak nepřijde. Protože nám přálo počasí, trávili jsme čas také na zasněžené a uklouzané zahradě, kde jsme bobovali, sáňkovali, pekáčovali a stavěli ze sněhu rozličné stvůry i nestvůry. Poděkování patří všem vedoucím a praktikantům, kteří se podíleli na přípravě a realizaci této pohádkové akce.    Jana Tichá ml.

 

 

LEDEN

 

úterý 12. 1.     DRÁTOVANÝ STROMEČEK

od 17.30         Dílna pro dospělé, mládež nebo děti s rodiči. Přijďte si vytvořit krásnou dekoraci do bytu nebo jako dárek. Cena 20,- Kč za stromek.

 

středa 13. 1.  KERAMICKÁ DÍLNA PRO DOSPĚLÉ

17 – 19 hod.   Podvečer s hlínou pro začátečníky i pokročilé.

S sebou: pracovní oblečení, 70,- Kč na materiál a energii.

 

sobota 16. 1.   ZÁJEZD NA HORY

Pro předem přihlášené, za příznivých sněhových podmínek

 

středa 20. 1.   mimořádný středeční PEDIG

od 17.30         Pro velký zájem rozšiřujeme nabídku naší dílny na jiný den. Pletení košíčků s pevným dnem, vyplétaným dnem nebo cokoliv jiného J. Prosíme o přihlášení předem (stačí email), kapacita dílny je 8 lidiček, přihlášení mají přednost :o). Cena podle spotřebovaného materiálu + 20,- Kč.

 

úterý 26.1.      tradiční úterní PEDIG

od 17. 30        Pletení košíčků s pevným dnem, vyplétaným dnem nebo cokoliv jiného J. Prosíme o přihlášení předem (stačí email), kapacita dílny je 8 lidiček, přihlášení mají přednost :o). Cena podle spotřebovaného materiálu + 20,- Kč.

 

 

čtvrtek 28. 1. POHÁDKOVÁ NOC a DEN

od 18 hod.      Pro děti 1. – 3. třída, akce plná pohádek, her, vaření,    

pečení a tvoření. Končíme v pátek odpoledne (jsou pololetní  

prázdniny) v 15.00 hod. Přihlášky a bližší informace v DDM.

 

pátek 29. 1.    ZÁJEZD NA HORY (pololetní prázdniny)

Pro předem přihlášené, za příznivých sněhových podmínek