LEDEN 2011

   

DDM Sluníčko děkuje všem svým příznivcům za přízeň

a přeje všem dětem a dospělákům v novém roce hodně zdraví a pohody.

 

Vyhlašujeme pěveckou soutěž pro děti a mládež

„MINISTAR 2011“

Zúčastnit se může kdokoliv,

třeba i ve dvojici s kamarádkou nebo kamarádem.

Průběh soutěže bude upřesněn podle počtu přihlášených.

První kolo proběhne ve středu 19. 1. v DDM.

Bližší info a PŘIHLÁŠKY od 3. 1. do 14. 1. v DDM.

 

středa 5.1.                  MALOVÁNÍ NA HEDVÁBÍ

14 – 15 hod.               Dílnička pro šikovné ruce. Malujeme obrázky podle vaší fantazie.

S sebou: přezůvky + 45,- Kč na materiál (30,- rámeček, 15,- barvy).

Pro děti i dospělé.

 

středa 5.1.                  STŘEDEČNÍ PEDIG

od 18 hod.                  Pletení košíčků s pevným dnem, vyplétaným dnem nebo cokoliv jiného J. Prosíme o přihlášení předem (stačí email), kapacita dílny je 10 lidiček, přihlášení mají přednost :o). S sebou: přezůvky, ručník.

Cena podle spotřebovaného materiálu + 30,- Kč.

 

středa 12. 1.               PLETENÍ Z PAPÍRU aneb Sny odložených novin

od 18.00                     Přijďte vyzkoušet, co všechno se dá umotat ze starých novin. Košíčky, zvonečky, věnečky… S sebou: staré noviny nebo rovnou umotané ruličky (návod na požádání zašleme nebo dáme v DDM), přezůvky. Cena 30,- Kč. Prosíme o přihlášení předem (stačí email), kapacita dílny je 10 lidiček, přihlášení mají přednost :o).

 

čtvrtek 13. 1.              ČTVRTEČNÍ PEDIG

od 16 hod.                  viz. Středeční pedig

 

neděle 16. 1.               ZÁJEZD NA HORY

                                    Areál pod Masarykovou chatou na Šerlichu, lyžování i pro začátečníky pod vedení zkušeného instruktora. Možnost výuky jízdy na snowboardu. Volný výlet s vlastní iniciativou. Vhodné i pro rodiče s dětmi.

Závázné přihlášky s platbou v DDM do 12. 1. 2011.

 

středa 19. 1.               PEDIGOVÝ KOŠÍČEK

14 – 16 hod.               Jednoduché pletení přírodním proutím na pevném dnu, pro děti i dospěláky.

Cena podle materiálu + 20,- Kč.

 

středa 19.1.                1. kolo MINISTAR – pěvecká soutěž

Přihlášky od 3. 1. do 14. 1. v DDM.

 

neděle 23.1.                ZÁJEZD NA HORY

Viz info u předchozího zájezdu.

 

úterý 25.1.                 ÚTERNÍ PEDIG

od 17.30                     viz. Středeční pedigu

 

středa 26.1.                DRÁTOVÁNÍ – ryba nebo hrnek

od 17.30                     Pod vedením zkušené drátenice si začátečníci vlastnoručně odrátují hrnek a ti co už zvládli hrnek nebo zvonek se pustí do ryby. Cena dílny 200,- Kč.

Přihlaste se předem v DDM, stačí email.

 

čtvrtek 27.1.              ČTVRTEČNÍ PEDIG

od 16 hod.                  viz. Středeční pedig

 

Otevíráme II. POČÍTAČOVÝ KURZ pro dospělé i seniory!

Přihlášky do konce ledna! Cena za 16 hod. 400,- Kč.

Kurz je zaměřen na základní práci s PC + práce s internetem.

Termíny dle dohody s lektorem. Lektor: Ladislav Dlab. Tel.: 608362136

 

 

 
 

Připravujeme…

středa 2. 2. – sobota 5. 2.      POLOLETNÍ PRÁZDNINY s Rumcajsem

„Víkendovka“ ve všední dny, když není škola… Hrátky s řáholeckým loupežníkem, Mankou a Cipískem nejen na sněhu (bude-li), ale i ve Sluníčku a na výletě. Pro děti z 1. – 5. třídy. Přihlášky v DDM.

 

28. 2. – 4. 3.               JARNÍ SLUNÍČKOVÝ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR (jarní prázdniny)

aneb „JAK SE DO LESA VOLÁ, AŽ SE UCHO UTRHNE!“

Pětidenní pobytový tábor, stravování a ubytování ve Sluníčku, výlety do okolí, táborový program plný her, soutěží, zpívání a zimních radovánek. Omezený počet míst, přihlášky a bližší informace v DDM.

Pro děti z 1. – 5. třídy.

 

ROZPIS LETNÍCH TÁBORŮ najdete v únorovém zpravodaji!

 

Proběhlo…

Konec listopadu a začátek prosince byl ve Sluníčku tradičně ve vánočním duchu, při rozsvícení vánočního stromku jsme zahájili naši VÁNOČNÍ VÝSTAVU, kde tentokrát vystavoval opravdu rekordní počet týnišťáků, ostatní účastníci byli z okolí a všichni, kdo si zde pořídili drobné dárky a ozdoby odcházeli spokojeni. Děkujeme za pochvaly, které jsme v průběhu dostali a jsme rádi, že si někteří dospěláci uvědomují, že zajistit takovouto akci není vůbec jednoduché. DĚKUJEME našim nezištným pomocníkům p. Kalousovi, Anče, Kačce, Monice a Lence a všem pracovníkům DDM za neomezený čas, který tu strávili. O výzdobu chodeb a výstavní místnosti se přičinily děti z našich výtvarných kroužků. Poděkování patří také maminkám z MC Ratolest, které měly na starosti vánoční občerstvení a zvlášť domácí upečené dobroty byly vynikající.

Na naší čertovské podvečerní akci se díky vysokému mrazu nesešlo mnoho účastníků, zato čerti si to opravdu užili. Děkujme jim za čertovské aktivity! Už se na vás těší příští rok, kdy pozvou na pomoc anděly a nebude taková zima!

V našem turnaji ve společenské hře UBONGO zvítězil mezi dětmi Kamil Krištof, zúročil tady své zkušenosti z letošní účasti ve finále Mistrovství České republiky v deskových hrách v Praze, kde se umístil na krásném 9. místě. V kategorii 10 – 16 let se ve stejné hře stala mistryní republiky Anna Jenčíková. Gratulujeme!

Během prosince se u nás v dopoledních hodinách prostřídaly jednotlivé třídy z 1. stupně ZŠ a také okolní školy (Borohrádek, Žďár n.O., Lípa n.O., Čermná m.O., Čestice). V rámci pracovní výchovy u nás tvořily podle svého výběru z 8 možností VÁNOČNÍCH DÍLEN. Největší zájem byl letos o TEA BAG FOLDING, skládání hvězdiček a stromečků z čajových sáčků, které se dá využít nejen jako ozdoba, ale i jako jmenovka nebo přáníčko.

Každý měsíc nabízíme nejrůznější VÝTVARNÉ DÍLNY, zájem o ně roste a naše nabídka se díky tomu neustále rozrůstá. Velmi úspěšné byly PODZIMNÍ PLETKY, kdy jsme využili volného státního svátku a celý den ve Sluníčku pletli z pedigu, malovali na hedvábí, pletli z papíru, enkaustikovali, korálkovali, skládali z čajových sáčků a mramorovali. V dalších termínech probíhaly dílny drátování, inchies, decoupage, keramika a pedig. Přijďte si k nám taky někdy zatvořit, neuděláte si doma binec a my vás u toho ještě pochválíme J.