ŘÍJEN 2014/15

 

úterý 7. 10.                 PEDIGOVÁ DÍLNA                         od 17.30 hod.

Podvečerní pletení pro začátečníky a pokročilejší z let minulých. Navazujeme na proutěnou tradici, která je již několik let ve Sluníčku pravidlem. Naučíme vás plést základní techniky a využívat nejrůznější přírodní materiály. Přijďte si k nám odpočinout a naučit se něco nového pro radost. Cena 40,- + spotřebovaný materiál.

 

středa 8. 10.               FIMO začátečníci I.                          14 – 15.30 hod.

Všechno, co vás o Fimu zajímá. Základní techniky a praktické vyzkoušení s pokračováním. Tentokrát se naučíme cane „býčí oko“, „roládu“ a nějaké finty na začátek.

Pro samostatné zájemce ze 3. – 9. třídy. Cena 40,- + spotřebovaný materiál. Doporučujeme se předem přihlásit, počet míst je omezený.

 

Úterý 14. 10.             PODZIMNÍ VĚNEC NA DVEŘE    od 17.30 hod.

První letošní tvořivá dílna pro všechny generace. Přijďte si k nám vytvořit podzimní věnec nebo jinou dekoraci z přírodního materiálu. Naučíme vás růže z javorového listí a nabídneme naši zásobu šišek, kaštanů, rákosí a dalšího materiálu. Pro předem přihlášené věnce k dispozici, případně si přineste vlastní, včetně vašeho oblíbeného materiálu. Drátky, tavná pistole a další pomůcky na místě. Cena 40,- Kč + spotřebovaný materiál.

 

Středa 15. 10              TURNAJ V UBONGU                      od 16 hod.

Zveme děti i dospělé na pohodové hraní o drobné ceny. Hru vás naučíme na místě a po skončení turnaje si můžete vyzkoušet i další hry z naší Hernotéky, kterých je téměř 100. Vstupné 30,- Kč. Členi kroužku Deskovky, Dominion a Origami game zdarma.

 

Úterý 21. 10.              ÚTERNÍ PEDIG                               od 17.30 hod.

Pokračujeme v pletení z přírodního materiálu, ale přijít mohou i úplní začátečníci. Velmi oddechový večer s činností, která vás chytne a nepustí. Cena 40,- Kč + spotřebovaný materiál.

 

Středa 22. 10.             FIMO pro začátečníky II.     14 – 15.30 hod.

Přidáme další cane a zkusíme vytvořit přívěsek na krk či na klíče a naučíme se zpracovat všechny zbytky. Přijít mohou i nováčci. Hotové výrobky upečeme. Cena 40,- Kč + spotřebovaný materiál.

 

Středa 29. 10.                         PODZIMNÍ SLUNÍČKOHRÁTKY 7.30 – 15.30

Poslední den podzimních prázdnin je ve Sluníčku celodenní akce pro všechny školáky. Určitě se podíváme do říše strašidel, účastníci si mohou vybrat z několika nabídek činností, připravené jsou sportovní, výtvarné, týmové, hravé a kuchařské stanoviště. Cena včetně oběda 130,- Kč. Je nutné se přihlásit předem!

 

Středa 29. 10.     STRAŠIDELNÝ DŮM                   pouštíme 18.30 – 19.15

Tradiční akce pro nebojácné zájemce od 3. třídy. Celé Sluníčko se promění v temné místo plné nástrah a strašidel. Zvažte svoji účast, s nikým se tu výjimečně nemazlíme! Předškolním dětem nebude umožněn vstup ani v doprovodu rodičů!

 

Pátek 31. 10.       MĚSTO PLNÉ STRAŠIDEL                 pouštíme 17 – 18 hod.

Pohodová akce s hodnými a vzornými strašidly ve městě. Nabízíme 2 varianty:

R) Rodinné putování s úkoly a odměnou, rádi přivítáme vaše převleky a lampióny

Z) Závodníci alespoň ve dvojicích si mohou užít šifrovací závod, který vás prožene přes všechna naše strašidla. Předpokládá se samostatný pohyb po městě, mladším dětem doporučujeme dozor. Zúčastnit závodu se mohou i dospělí. Startovné pro obě kategorie 20,- Kč, odměna čeká v cíli. Zajištěno je občerstvení pro děti i dospělé u Sluníčka.