Duben

                         Výsledky výtvarné soutěže „Děti na zahrádce“. Zahrádkářská porota vybrala 12

nejlepších prací ve všech kategoriích.

Skupina „A“ – děti do 6 let, z MŠ Město

Michaela Skořepová, Lukáš Beneš, Sára Pfeiferová, Elenka Baklíková

Skupina „B“ – děti do 10 let

Denisa Pinkasová 3.C, Lucie Štěpková 1.B, Daniela Sereholová 3.C, Marek Dohnálek 3.C

Skupina „C“ – děti do 14 let

Kristýna Jiroutová 7.A, Anna Plašilová 8.A, Yvetta Winsbergerová 7.B, Tereza Kopecká 7.A

Ceny pro vítěze týnišťského kola předal za ČSZ pan Černý spolu s paní Janou Kalousovou za DDM všem postupujícím i dalším účastníkům přímo v MŠ a ZŠ.

 

Velikonční výstava se opět vydařila, prodejci z Týniště i z okolí nabídli svá domácí či profesionální dílka a oči návštěvníků se mohly potěšit barevnou velikonoční výzdobou celého sálu a chodeb. Děkujeme za pomoc našim účastníkům akce STŘEPRAHRAVE, kteří v pátek před výstavou přiložili ruce k dílu a udělali pořádný kus práce, včetně napečení jidášků. Další poděkování patří pomocníkům při nedělní akci Putování za kuřaty (Klára, Jana, Kačka, Monika, Zita). Za jednoduché velikonoční úkoly děti i odvážní dospěláci získávali bodíky, které závěrem proměnili v našem krámku za dobrůtky či „hodnotné“ suvenýry. Líbila se i naše nedělní dílnička, ve které si hromada lidiček vyzkoušela zdobení voskem, madeirová vejce, jidášové ozdůbky či vlastní dekoraci na stůl či dveře.

 

Apríl!!! O velikonočních prázdninách se opět Sluníčko naplnilo dětmi a vedoucími, kteří tentokrát připravili vskutku aprílový program. V městečku Aprílov zasedá městská rada ve složení – starosta, místostarosta, místomístostarosta, místomístomístostarosta, místomístomístomístostarosta, místomístomístomístomístostarosta a místomístomístomístomístomístostarosta… Tím je vše přehledně dánoJ a celé dva dny se dějí věci… YBURAN NED začínáme večerkou a končíme budíčkem, o ranní večeři losujeme, celý ranní podvečer tvoříme šílená vejce, zvony, úžasné kolíčky a rostlinnou batiku na vejce. Po obědě, dopoledne, vyrážíme na cestu necestu do Petrovic vlakem, zpět pěšky a samozřejmě hrajeme, soutěžíme a děláme si legraci. Na zelený čtvrtek nechybí ani omývání ranní rosou pro svěžest a zdraví po celý rok a ranní noční hra – dům plný pokladů. V pátek je samohláskový den – baďáčak, snědeně, přisnidivki, obod, svučunu a dymydymy J. Kdo neslyšel a nesnažil se přeložit – neuvěří.

Děkuji Janě Kalousové ml. i st. J za aktivitu v kuchyni, a všem svým místo a místomísto..… (Janě, Kačce, Kahu, Zitě, Monice a Kátě) za aktivitu a pohodu v městské radě J.                                                                                                                                           Starosta Eva

 

Tradičního „Běhu o velikonočního beránka“, který byl kvůli počasí přesunut na pozdější termín a na stadion, se zúčastnilo celkem 43 dětí, které bojovali v 5 kategoriích.

Zde jsou vítězové: Lucie Školníková, Eliška Milá, Milan Bartoš, Jakub Hladík a Lukáš Praus. Gratulujeme vítězům, všem děkujeme za účast a Katce Kuklové a Marcele Oubrechtové za přípravu a organizaci.

středa – pátek 31. 3. – 2. 4.  APRÍL! Bláznivá akce pro školáky, kteří si chtějí užít velikonoční prázdniny s kamarády, s velikonočními zvyky a s hromadou aprílových žertíků.

sobota 3. 4.     SOBOTNÍ   velikonoční PEDIG 13 – 18 hod. Pleteme ošatky, hnízda a jednoduché košíčky na vajíčka. Prosíme o přihlášení předem (stačí email), kapacita dílny je 8 lidiček, přihlášení  mají přednost . Cena podle spotřebovaného materiálu + 20,- Kč.

                        každou středu v dubnu HRAJEME…16 – 19hod Volný vstup do našeho herního klubu Pohoda, kde si můžete vyzkoušet moderní společenské hry s nejrůznějším zaměřením. Venku už je celkem pěkně, ale co když bude deštivo? Plánujte na prázdniny a koncem dubna budeme objednávat hry možná i pro vás!!!

úterý 6. 4. úterní PEDIG – obsazeno od 17.30 hod. Pletení košíčků s pevným dnem, vyplétaným dnem nebo cokoliv jiného J. Prosíme o přihlášení předem (stačí email), kapacita dílny je 8 lidiček, přihlášení mají přednost :o). Cena podle spotřebovaného materiálu + 20,- Kč.

středa 7. 4. KERAMIKA 17 – 19 hod. Podvečer s hlínou pro začátečníky i pokročilé. S sebou: pracovní oblečení, 70,- Kč na materiál a energii

úterý 13. 4.     BATIKOVÁNÍ, MALOVÁNÍ od 17.30 h.  VOSKEM, SAVOVÁNÍ  a ve středu 14. 4., od 14 hod.

V naší dílně si nezašpiníte vaši kuchyň J. Batikujeme světlá trička na barevno, tmavá odbarvujeme na světlo.V naší další dílně (11. 5.) si je můžete domalovat konturami a barvičkami na textil. S sebou: pracovní oblek, bílá či světlá bavlněná trika na batiku, barevná bavlněná trika na savování = lépe se pracuje s vypranými. Cena 30,- Kč na materiál a energii. Prosíme o přihlášení předem (stačí email), kapacita dílny je 8 lidiček, přihlášení mají přednost.

19. - 23. 4.      JARNÍ DÍLNY PRO ZŠ

 středa 14. 4.  2. TURNAJ VE STOLNÍM 14 – 16 hod. TENISE jednotlivců   Startovné 10,- Kč. S sebou: sportovní obuv, doporučujeme vlastní pálku.

úterý 20. 4.     DOPRAVNÍ ZÁVODY od 15 hod. Místní kolo pro děti z Týniště a Albrechtic na hřišti AMK pod kostelem. S sebou: pití, helmu.

středa 21. 4.   DOPRAVNÍ ZÁVODY od 13 hod.  Základní kolo pro děti z Týniště i okolí, s postupem do okresního kola na hřišti AMK pod kostelem. S sebou: svačinu, pití, helmu.

úterý 27. 4. úterní PEDIG – obsazeno od 17.30 hod. Pletení košíčků s pevným dnem, vyplétaným dnem nebo cokoliv jiného. Prosíme o přihlášení předem (stačí email), kapacita dílny je 8 lidiček, přihlášení mají přednost :o). Cena podle spotřebovaného materiálu +20,- Kč.

 

středa 28. 4.   středeční PEDIG od 17.30 hod. Pro velký zájem rozšiřujeme nabídku naší dílny na jiný den. Pletení košíčků s pevným dnem, vyplétaným dnem nebo cokoliv jiného J. Prosíme o přihlášení předem (stačí email), kapacita dílny je 8 lidiček, přihlášení mají přednost :o). Cena podle spotřebovaného materiálu + 20,- Kč.

 

 

 


Kontakt

Dům dětí a mládeže, Týniště nad Orlicí, příspěvková organizace

Mírové náměstí 271
51721 Týniště nad Orlicí


725435731 - Jana Kalousová (ředitelka)
725435732 - Eva Jenčíková (akce a dílny)