Maruška a 12 měsíčků

 

Ve dnech 15. – 27. července jsme se vydali s partou pětadvaceti dětí na čtrnáctidenní dobrodružství na Pavlátovu louku u Nového Města nad Metují. Ubytovali jsme se v chatičkách, seznámili se s krásným prostředím a okolními lesy, a potom jsme se rovnou vrhli do víru událostí.

U ohně na nás totiž čekala Maruška, aby nám sdělila nepříjemnou zprávu. Její přátelé, 12 měsíčků, se totiž rozhodli, že již svého předem předepsaného kralování mají tzv. plné zuby, a že v následujících dvanácti dnech budou prostě improvizovat. Vládu že si budou střídat po jednom dni a ještě k tomu na přeskáčku.

Nejprve jsme se tomu jenom smáli, ale jak to Měsíčci mysleli vážně, jsme pochopili hned druhý den ráno, když na nás u ohně čekal Duben. Rozhodli jsme se ale, že situaci zvládneme.

A tak jsme v následujících dvanácti dnech doslova proletěli celým rokem. Pálili jsme čarodějnice, oslavili Halloween, velikonoce, Vánoce i Silvestr, dostali jsme vysvědčení, a co víc, každý z nás oslavil narozeniny:) Také jsme tvořili: táborové inchies, pamětní suk, batikovaná trička nebo letní klobouky. nechyběl celodenní výlet, táborová olympiáda a vědomostní hry. To vše jsme absolvovali ve třech oddílech: Mončičáci, Chameleoni a Honzíci.

Měsíčci na konci tábora pěkně koukali, že jsme všechny jejich nástrahy zvládli, a tak jsme se od nich mohli těšit na malou odměnu.

Vedoucí: Jana Tichá, Monča Vodová, Jirka Linhart, Lukáš Provazník, Anča Jenčíková

Fotky: ddmslunickotyn.rajce.idnes.cz/Pavlatovka_-_Maruska_a_12_mesicku/

Uživatelské jméno: maruška

Heslo: maruška